Роналдо заби два гола при бой на Португалия над Ирландия в навечерието на Евро 2024

Жоао Феликс откри резултата в 18-ата минута

12.06.2024 | 08:23 Редактор: Беатрис Младжова

Португалия спечели с 3:0 последната си контрола с Ирландия преди Евро 2024. Срещата се проведе на "Естадио Мунисипал де Авейро" в Авейро.

39-годишният Кристиано Роналдо отново напомни за себе си и избухна с 2 гола във вратата на съперника. Така сметката му с екипа на "мореплавателите" набъбна на 130 попадения.

Жоао Феликс откри резултата в 18-ата минута, след като матира стража на ирландците с шут след изпълнение на корнер. Кристиано Роналдо се развихри след почивката. Той удвои в 50-ата минута, като му асистира влезлият като резерва Рубен Невеш. Само 10 минути по-късно Роналдо заби и втория си гол в срещата. Той получи асистенция от Диого Жота и пусна топката покрай стража Келъхър за 3:0.

Кристиано имаше шансове дори да запише хеттрик, но не успя да се възползва от шансовете си.

Португалия започва участието си на финалите на Евро 24 с мач срещу Чехия на 18 юни. В група F са още тимовете на Турция и Грузия.