Женският ни отбор по волейбол допусна загуба от Китай в Лигата на Нациите

В момента българките имат само една победа срещу Република Корея с 3:2

11.06.2024 | 19:22 Редактор: Беатрис Младжова

Волейболният ни отбор за жени допусна сериозна загуба от Китай с 3:0 в Лигата на Нациите. Първата част не започна особено добре за българките, като Китай натрупа преднина още в началните минути, а впоследствие резултатът бе 20:12 в полза на китайките. Те не се поколебаха и запазиха нивото на игра, като не се поколебаха с убедителното 25:15.

Ситуацията бе идентична и във втория гейм, когато Китай отново взе надмощието над родните ни състезателки и спечели още по-категорично с 25:12.

В третата част лъвиците опитаха да наложат волята си и се бореха докрай да извоюват победата, но Китай отново победи с 25:17.

В момента българките имат само една победа срещу Република Корея с 3:2. На 13 юни България ще се изправи срещу Тайланд, а ден по-късно срещу състава на Бразилия.

Снимка: Българска федерация по волейбол