Полша излъга Турция дни преди Евро 2024, Левандовски се контузи

Поляците победиха с 2:1 с гол в 90-ата минута

11.06.2024 | 07:52 Редактор: Тодор Петров

Полша и Турция, направиха генерална репетиция преди турнира с контрола във Варшава, спечелена от поляците с 2:1. Гол на халфа на "Рома" Никола Залевски в 90-ата минута донесе успеха за Полша.

Нападателят на Верона Карол Швидерски откри резултата в 12-ата минута след асистенция на суперзвездата на отбора Роберт Левандовски.

В 19-ата минута Швидерски бе заменен заради контузия. Неприятностите за Полша станаха още по-големи, след като в 32-ата минута терена с травма напусна и Левандовски.

Турция стигна до равенството в 77-ата минута с гол на нападателя на "Галатасарай" Барис Алпер Йълмаз и асистенция на острието на "Ювентус" Кенан Йълдъз, пише "Фокус". В края Залевски вкара за крайното 2:1 за Полша.

На Евро 2024 Полша стартира с мач срещу Нидерландия на 16 юни. В група "D" са и тимовете на Австрия и Франция.

Турция започва с двубой срещу Грузия на 18 юни. В група "F" са и съставите на Португалия и Чехия.