Испания загря за Евро 2024 с разгром над Северна Ирландия с 5:1

Контролната среща се игра в Палма де Майорка

09.06.2024 | 07:42 Автор: Тодор Петров

В последната си контрола преди Евро 2024 Испания разби Северна Ирландия с 5:1. Това стана след шеметен обрат в Палма де Майорка.

Генералната репетиция на испанците за Европейското първенство започна с изненадващ студен душ. Още във 2-ата минута Северна Ирландия поведе в резултата след гол на Даниъл Балърд. След това домакините се развихриха и попиляха съперника си, забивайки 5 безответни попадения във вратата им.

Първо Педри изравни в 12-ата минута, а след това Алваро Мората направи 2:1 само 6 минути по-късно. До почивката резултатът набъбна до 4:1 за испанците. Педри заби втория си гол в срещата в 29-ата минута, а Фабиан Руис подсказа, че нещата отиват към разгром, реализирайки в 35-ата минута. След антракта Испания сякаш пожали северноирландците и вкара само още един гол за крайното 5:1. Вкара го го Микел Оярсабал.

Испания ще започне участието си на Евро 2024 с мач срещу Хърватия. Двубоят от Група "В" на шампионата е на 15 юни.