Дания сложи край на контролите с победа над Норвегия

Пиер-Емил Хьоберг и Яник Вестегаард дадоха преднина още през първата част на мача

08.06.2024 | 22:56 Автор: Вяра Димова

В последна контрола преди предстоящото европейско първенство в Германия - Дания победи Норвегия с 3:1.

Пиер-Емил Хьоберг в 12' и Яник Вестегаард в 21' дадоха преднина на "червения динамит" през първата част, като така и завърши полувремето. Гол в 65' на звездата Ерлинг Холанд бе отменен заради засада след намесата на ВАР, но седем минути по-късно нападателят все пак се разписа и намали изоставането на своя тим.

Крайният резултат оформи Юсуф Поулсен в самия край на мача. Датчаните започват участието си на Евро 2024 на 16 юни с мач срещу Словения, а другите два отбора в тяхната група са Англия и Сърбия, предаде "Фокус".

Снимка: архив, БГНЕС