Хърватия удари Португалия, Лука Модрич и Анте Будимир се разписаха

За домакините се отчете Диого Жота

08.06.2024 | 22:15 Редактор: Вяра Димова

Хърватия надви с 2:1 Португалия като гост в последната си контрола преди Евро 2024. Лука Модрич и Анте Будимир бяха точни за "ватрените", а за домакините се разписа Диого Жота. Това бе първи успех срещу този съперник в историята на хърватите.

В 7-ата минута Матео Ковачич бе спънат от Витиня в наказателното поле, което доведе до дузпа. Лука Модрич застана зад бялата точка и откри резултата за гостите.

В 43-ата минута гостите бяха много близо до второ попадение. Роберто Мартинес предприе няколко смени на почивката. Диого Жота бе един от футболисите, появили се на терена. Само три минути след подновяването на играта точно нападателят на "Ливърпул" изравни резултата. Той се разписа, след като получи пас на празна врата от Нелсон Семедо.

В 56-ата минута хърватите отново излязоха напред в резултата.