Германия трудно победи Гърция в контрола, Англия падна насред "Уембли" от Исландия

Германците са считани за един от топ фаворитите за европейската титла

08.06.2024 | 07:25 Редактор: Елеонора Танева

Германия стигна изключително трудно до победа в последната си контрола преди Евро 2024, на което ще бъде домакин. Избраниците на Юлиан Нагелсман обърнаха с 2:1 Гърция на стадион "Борусия Парк“ в Мьонхенгладбах. Успехът дойде едва в заключителните акорди на срещата.

Така Бундестимът си вдигна самочувствието и настроението преди преди Европейското първенство. На 3 юни германците завършиха 0:0 с Украйна.

По този начин Бундестимът записа 10-ти мач без загуба срещу Гърция. Германия посреща Шотландия при откриването на Евро 2024 на 14 юни.

Германците са считани за един от топ фаворитите за европейската титла.

В друга контрола отборът на Англия разочарова в последната си контрола преди началото на Евро 2024 - загуба с 0:1 от Исландия насред "Уембли". Дни след успеха с 3:0 над Босна и Херцеговина селекционерът на “Трите лъва” Гарет Саутгейт направи някои промени в състава си, а още в 12-та минута гостите поведоха в резултата.

Заключителните минути на срещата се играха изцяло пред вратата на исландците, но гол така и не падна.