Нидерландия отнесе Канада с 4:0 в контрола в Ротердам

В понеделник "оранжевите" ще се изправят срещу Исландия преди Евро 2024

07.06.2024 | 07:13 Редактор: Вяра Димова

С четири гола след почивката Нидерландия отнесе Канада с 4:0 в контрола играна на "Де Кайп" в Ротердам.  Жереми Фримпонг вкара един и изработи още един от головете на "лалетата", които след неубедителното първо полувреме се развихриха през второто.

Мемфис Депай се възползва от пас на Фримпонг в 50-ата минута и вкара 45-ия си гол с националния екип, а няколко минути след това крилото на "Байер" (Леверкузен) намери далечния ъгъл с удар от около десетина метра.

Вут Вегхорст реализира за 3:0 в 63-ата минута, правейки добавка, след като вратарят на канадците изпусна топката, а в края капитанът Върджил ван Дайк оформи победата след изстрел с глава. В понеделник "оранжевите" ще изиграят последната си контрола преди европейското, когато се изправят срещу Исландия. Кленовите листа пък ще гостуват на Франция в неделя.