Германия ни победи с 3:1 в Лигата на нациите

Утре националите ни се изправят срещу тима на Иран

06.06.2024 | 12:21 Редактор: Тодор Петров

Волейболните ни национали загубиха от Германия с 1:3 гейма (24:26, 25:22, 16:25, 16:25) във втория си мач от втората седмица на Лигата на нациите в японския град Фукуока.

Отборът на Джанлоренцо Бленджини започна със състав: Симеон Николов, Алекс Грозданов, Георги Татаров, Аспарух Аспарухов, Илия Петков, Димитър Димитров и либеро Мартин Божилов. След това в игра влязоха още Денис Карягин, Георги Петров, Владимир Гърков и Светослав Станков.

Аспарух Аспарухов бе най-резултатен за България с 14 точки, Георги Татаров помогна с 11, а Карягин добави 10.

Родният тим има една победа и 5 загуби досега в Лигата на нациите при геймово съотношение 6:16, като е на 14-о място от 16 тима. Утре българският отбор ще изиграе третия си мач от втората седмица рано сутринта срещу тима на Иран.