Дания надви Швеция, Холанд реализира хеттрик за Норвегия

Отбеляза 3 гола

05.06.2024 | 22:33 Редактор: Вяра Димова

Националният отбор на Норвегия се наложи над Косово с 3:0 в контролна среща. Ерлинг Холанд реализира хеттрик за успеха. Той се разписа в 15-ата минута след изстрел с глава от близко разстояние, в 70-ата и 75-ата минути.

Участникът на предстоящото Евро 2024 по футбол в Германия - Дания надделя над Швеция с 2:1 в приятелска среща в Копенхаген.

Пиер-Емил Хьойберг даде преднина на домакините още във втората минута на двубоя след центриране на Кристиан Ериксен. Шведите изравниха седем минути по-късно.

В 82-ата минута датските футболисти имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Йоаким Миеле в наказателното поле, но такава не бе отсъдена. Победното попадение бе дело на Кристиан Ериксен в 86-ата минута след силен удар от дистанция.