Алкарас отвя Циципас и се изправя срещу Синер на "Ролан Гарос"

Испанецът ще играе за втора поредна година на полуфиналите на състезанието

05.06.2024 | 07:25 Редактор: Деси Николова

Карлос Алкарас от Испания ще бъде съперник на италианеца Яник Синер на полуфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

На четвъртфиналите на турнира световният №3 Алкарас победи 9-ият в света Стефанос Циципас от Гърция с 6:3, 7:6(3), 6:4 и 2 часа и 18 минути игра.

Испанецът ще играе за втора поредна година на полуфиналите на състезанието. Алкарас стигна до "Топ 4" на турнира със само един загубен сет.

Циципас, който през 2021 година игра финал, отпада за втора поредна година на четвъртфиналите. И преди година гръцкият тенисист бе спрян именно от Алкарас, като и тогава испанецът се наложи в три сета.

Иначе това бе общо шести мач между двамата при професионалистите, като Алкарас постигна шестия си успех.

Испанският тенисист и Синер, който след "Ролан Гарос“ ще оглави световната ранглиста, се познават отлично, като им предстои 10-ият мач помежду им при професионалистите. Алкарас има пет успеха.