Джокович с епична 5-сетова победа на "Ролан Гарос"

Ноле победи италианеца Лоренцо Музети със 7:5, 6:7 (6/8), 2:6, 6:3, 6:0

02.06.2024 | 07:55 Редактор: Искра Ангелова

Новак Джокович се класира за осминафиналите на Откритото първенство във Франция в ранните часове на неделната сутрин.

Защитаващият титлата си 24-кратен носител на трофеи от "Големия шлем" Джокович обърна изоставане от два сета на един, за да победи италианеца Лоренцо Музети със 7:5, 6:7 (6/8), 2:6, 6:3, 6:0 в мач от третия кръг, който приключи в 3:07 ч. местно време.

4 часа и 29 минути бяха необходими на Джокович за победата. 37-годишният световен номер едно изравни рекорда на Роджър Федерер от 369 спечелени мача от Големия шлем.

Наградата му е сблъсък с Франсиско Черундоло от Аржентина за място на четвъртфиналите.

"Трябва да поздравя Лоренцо Музети, жалко, че някой трябваше да загуби. Той изигра невероятен мач. Беше много, много близо до победата", каза Джокович в телевизионното си интервю на корта.