Григор Димитров пречупи корав белгиец и си уреди двубой с Хуркач на "Ролан Гарос"

Най-добрият ни тенисист е на 1/8-финал в Париж

01.06.2024 | 23:58 Редактор: Искра Ангелова
Григор Димитров пречупи корав белгиец и си уреди двубой с Хуркач на

Най-добрият български тенисист  - Григор Димитров, се класира за 1/8-финалите на Откритото първенство на Франция по тенис за трети път в кариерата си, след като преодоля, макар и трудно, Зизу Бергс квалификант от Белгия с 6-3, 7-6 (4), 4-6, 6-4.

Двубоят между двамата се игра в продължение на два дни, след като вчера бе прекъснат заради изливащия се дъжд над Париж. Времетраенето му продължи общо близо три часа и 40 минути.

Мачът между тях трябваше да се изиграе вчера, но бе отложен за днес заради дъжда над френската столица при резултат 6-3, 2-1 и сервис за първата ни ракета. Димитров загуби водачеството си във втория сет, но бързо си го върна.

Бергс спаси два сетбола в десетия гейм, а частта бе решена в тайбрек, в който нашият тенисист показа по-здрави нерви, за да се доближи на сет от следващата фаза. Това сякаш поуспокои българина, който загуби третия сет с 4-6.