Григор Димитров влетя в третия кръг на "Ролан Гарос" след лекция срещу унгарец

Гришо разби Марожан с 6:0, 6:3, 6:4 за рекордно кратко време

30.05.2024 | 14:43 Автор: Вяра Димова

Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира от Големия шлем в Париж. Най-успешният български тенисист в историята се наложи над Фабиан Марожан от Унгария с 6:0, 6:3, 6:4 след час и 37 минути и така записа втора чиста победа.

В първата част Димитров игра на ниво и се възползва максимално от грешките на съперника. Той поведе с 5:0, а в следващия гейм Марожан дръпна на свой сервис с 40:0. Григор обаче стигна до сетбол и го реализира след топка в мрежата на унгареца.

Серията на българина продължи до девет поредни спечелени гейма и 3:0 във втория сет. При 5:3 той проби и трябваше да сервира за спечелването на частта, но мачът беше спрян заради дъжда. При подновяването на играта Димитров затвори сета с гейм на нула.

Гришо проби за 3:2, а след това в деветия пропиля три поредни мачбола при сервис на унгареца. Веднага след това първата ни ракета подаваше за място в третия кръг. Той поведе с 40:15 и затвори двубоя след топка в мрежата на Марожан.

В следващия кръг утре Димитров очаква белгиеца Зизу Бергс или германеца Максимилиан Мартерер.