Джокович започна с летящ старт защитата на титлата си в Париж

Сърбинът се наложи с 6:4, 7:6(3), 6:4 над представителя на домакините Пиер-Юг Ербер

29.05.2024 | 07:13 Автор: Елеонора Танева

Новак Джокович започна защитата на титлата си на Откритото първенство на Франция по тенис с трисетова победа срещу представителя на домакините Пиер-Юг Ербер.

Сърбинът се наложи с 6:4, 7:6(3), 6:4 за малко повече от два часа и половина игра.

Четвъртфиналистът от последните две издания на "Ролан Гарос“ Холгер Руне също започна с победа участието си. На корт "Сюзан Ланглен" поставеният под номер 13 в схемата Руне победи с 6:4, 6:4, 6:4 британеца Даниел Евънс.

Във втория кръг Руне ще има за съперник италианеца Фабио Коболи, който преодоля сръбския квалификант Хамад Меджедович след 6:2, 6:3, 6:7(2), 6:3.

Американецът Тейлър Фриц също продължава към втория кръг. Той трябваше да прави обрат срещу аржентинеца Федерико Кория, но стигна до успеха с 2:6, 6:1, 6:2, 6:1.

С експресна победа на "Ролан Гарос" тръгна номер 11 в световната ранглиста Алекс де Минор. Австралиецът отстрани американеца Алекс Микелсен след 6:1, 6:0, 6:2 за час и 51 минути.