ЦСКА 1948 надви "Славия" и ще играе бараж за Европа с ЦСКА

Още в петата минута "червените" достигнаха до важно попадение

27.05.2024 | 22:23 Редактор: Искра Ангелова

ЦСКА 1948 се наложи над "Славия" с 2:0 на стадион "Александър Шаламанов" в мач от последния 36-и кръг. "Червените" имат актив от 52 точки и ще се изправят срещу ЦСКА в решителен двубой на 31 май, който ще определи последния евроучастник от българското първенство.

Още в петата минута "червените" достигнаха до важно попадение. Реян Даскалов изведе с дълъг пас Педриньо зад защитата и бразилецът се разписа във вратата, пазена от Светослав Вуцов.

След десет минути игра Исак Соле центрира за Роберто Райчев, но ударът му с глава мина покрай вратата на гостите.

В 12-ата минута Педриньо изведе Евгений Сердюк, а нападателят направи двойно подаване с Неделко Пишчевич, след което прехвърли Вуцов, но топката се отби в напречната греда. Последва добавка на празна врата от Бирсент Карагарен. Голът беше отменен заради засада на Сердюк при първоначалния пас на Педриньо към него.