"Барселона" закова второто място в Испания след победа над "Райо Валекано"

"Жирона" е трети със 78

20.05.2024 | 07:18 Редактор: Искра Ангелова

"Барселона" победи с 3:0 "Райо Валекано" на "Естади Олимпик Луис Компанис" в двубой от предпоследния кръг на Ла Лига. Роберт Левандовски даде ранен аванс на каталунците, след който гостите изпуснаха няколко изгодни ситуации. През втората част обаче в рамките на три минути резервата Педри (72, 75) реши всичко в мача.

Така "Барселона" си осигури второто място в класирането с актив от 82 точки, на цели 12 от шампиона "Реал" (Мадрид). Другият каталунски тим "Жирона" е трети със 78. "Райо Валекано" вече си бе осигурил участие в Ла Лига и през следващия сезон. Столичани са на 16-та позиция с 38 точки.

В последния кръг следващата събота "Барселона" гостува на "Севиля", а "Райо Валекано" е домакин на "Атлетик" (Билбао).