"Арсенал" с трудна победа над "Евертън", но не стигна за титлата

Тимът завърши на второ място в крайното класиране на Висшата лига

19.05.2024 | 20:21 Редактор: Вяра Димова

"Арсенал" победи трудно "Евертън" у дома с 2:1 в последен отчаян опит да догони "Манчестър Сити". Домакините се нуждаеха от задължителен успех срещу "карамелите" и евентуална грешка на отбора на Хосеп Гуардиола, но тя така и не дойде и за хората на Микел Артета остана второто място.

В 32-та минута Калвърт-Люин уцели гредата след бърза контра, а при добавката стреля неточно. Шокът за "Арсенал" дойде в 40-та минута, когато след пряк свободен удар, изпълнен от Идриса Гей, топката рикошира в стената и излъга Рая за 0:1. Две минути по-късно лондончани изравниха чрез Томиасу, който бе намерен на точката на дузпа от Йодегор и с премерен удар не остави шансове на Пикфорд.

В 89-та минута все пак усилията на "артилеристите" дадоха резултат, когато възползвайки се от грешка в защитата на гостите, Кай Хавертц отблизо довкара топката след пробив на Йодегор. Попадението бе дълго преглеждано ВАР за игра с ръка, но в крайна сметка бе признато от съдията Майкъл Оливър.