"Торино" мина през разочароващ "Милан" и запази шансове за евротурнирите

"Росонерите" загубиха 1:3 като гост на "биковете"

19.05.2024 | 07:24 Автор: Елеонора Танева

"Милан" загуби с 1:3 като гост на "Торино" в мач от предпоследния кръг на Серия А. Успехът запази шансовете на "биковете" за място в евротурнирите. Те изпревариха деветия "Наполи" и имат точка повече от "адзурите", които снощи направиха 2:2 с "Фиорентина". Виолетовите са с точка пред "Торо" в момента.

Треньорът на "Милан" Стефано Пиоли отново пусна като титуляри предимно резерви.

Още през първото полувреме Торино поведе с 2:0 с две идентични ситуации. При първата Рикардо Родригес центрира и Дуван Сапата с глава прати топката в мрежата. Т

Малко преди почивката "биковете" нанесоха втори удар. Този път Беланова центрира отдясно и забравен съвсем сам на далечната греда Илич с глава реализира за 2:0.

18 секунди след началото на второто полувреме Рикардо Родрдигес вкара трети гол. Бившият играч на "Милан" се  разписа с мощен шут от разстояние, който се отклони в страничната греда и влезе в мрежата.

"Милан" успя да върне един гол от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Пулишич. Исмаел Бенасер бе точен от бялата точка, пише gol.bg.