Историческо: "Байер" (Леверкузен) приключи сезона в Бундеслигата без загуба

Попаденията за успеха забиха Виктор Бонифейс и Роберт Андрих

18.05.2024 | 19:07 Редактор: Вяра Димова
Историческо:

Новият шампион на Германия "Байер" (Леверкузен) не само спечели първата си историческа титла в Бундеслигата, но хората на Чаби Алонсо пренаписаха и историята на футбола в германския елит.

В последния 34-ти кръг "аспирините" сразиха с 2:1 като домакини "Аугсбург". Така те завършиха сезона без загуба, записвайки 28 победи и 6 равенство. С това феноменално постижение "Байер" (Леверкузен) се превърна в първия отбор, който завърша сезона в Бундеслигата без поражение.

В първенствата от Топ 5 на Европа го е постигал само още един отбор – "Арсенал" във Висшата лига на Англия през сезон 2003/2004.

За статистиката попаденията за успеха забиха Виктор Бонифейс и Роберт Андрих. Първият откри резултата в 12-ата минута, а халфът подпечата победата след четвърт час. За гостите се разписа Мерт Комур в 62-ата минута.