"Барселона" победи "Алмерия" с два гола на Фермин Лопес

Шави Ернандес се утвърди на втората позиция с актив от 79 точки

17.05.2024 | 07:11 Редактор: Вяра Димова

"Барселона" победи с 2:0 като гост вече изпадналия от Ла Лига "Алмерия". И двата гола за каталунците отбеляза юношата на клуба Фермин Лопес, който бе точен в 14-та и в 67-та минути. Двата отбора удариха и по веднъж гредите.

С този успех тимът на Шави Ернандес се утвърди на втората позиция с актив от 79 точки, вече на 4 точки пред третия "Жирона". Новият шампион "Реал" (Мадрид) води убедително с 93, а "Алмерия" е на дъното с едва 17.

"Барса" започна добре срещата и след само 14 минути вече водеше в резултата. Ектор Форт центрира прекрасно от лявото крило, а Фермин Лопес се отскубна от защитата на домакините и с глава направи 1:0

Фермин Лопес реши всичко в мача. Ектор Форт започна атаката, която продължи пред Сержи Роберто, който пък центрира добре в наказателното поле. От точката на дузпата Фермин засече добре топката и с левия си крак направи 2:0.