Драматичен обрат на "Рейнджърс" срещу "Селтик" до 5:2

Празненствата на "детелините" за титлата в Шотландия се отлагат с няколко часа

15.05.2024 | 07:27 Редактор: Елеонора Танева
Драматичен обрат на

"Селтик" отлагат празненствата за титлата в Шотландия с няколко часа, след като "Рейнджърс" обърна за 5:2.

Тази вечер обаче "детелините" така или иначе се нуждаят от точка при гостуването си срещу "Килмарнък", за да си подпечатат успеха преди последния кръг, тъй като ще имат 4 точки аванс пред големия си съперник.

"Сините" изостанаха с 2 гола в рамките ни 3 минути преди почивката, но малко преди паузата върнаха едно попадение, а след нея се развихриха и с нови 4 гола стигнаха до крайния триумф.

Тод Кантуел вкара за 3:2 в средата на втората част, а в последните минути Скот Райт добави още две попадения, за да стане триумфа още по-сериозен.

Загубата на "Дънди" означаваше, че "Сейнт Мирън" ще завърши 5-и и ще играе в Европа за първи път от 37 години.