"Ботев" (Вр) се наложи над "Хебър" и мечтае за оцеляването

Успехът за домакините донесе Марко Мажуга

13.05.2024 | 22:35 Автор: Искра Ангелова

"Ботев" (Враца) победи с 1:0 "Хебър" (Пазарджик) в един от най-важните мачове в битката за спасение в елита. Успехът за домакините донесе Марко Мажуга с гол в 33-ата минута.

С победата "Ботев" събра 28 точки и заема 15-то място, което още е в зоната на изпадащите. Но 14-ият "Хебър" има само с два пункта повече - 30, с колкото е и Пирин Благоевград. Пред тях е "Локомотив" (София) с 32 т.

"Ботев" (Враца) бе по-мотивираният отбор, тъй като единствено победа запазваше надеждите на отбора за оставане в елита. Врачани атакуваха повече и опитаха удари в началните минути чрез Мартин Смоленски и Мирослав Маринов.

В 33-ата минута домакините откриха резултата с гол на Марко Мажуга който засече топката отблизо след пробив от ляво и асистенция на Клери Сербер. Мажуга бе близо до втори гол в 53-а минута, но вратарят на "Хебър" Петър Дебърлиев спаси. Две минути по-късно отново Дебърлиев се намеси решаващо след удар на Браян Переа.