"Далас" измъкна победа в края срещу "Оклахома Сити"

Поведе с 2-1 в полуфиналите на Западната конференция в НБА

12.05.2024 | 07:00 Редактор:

"Далас Маверикс" спечели 105:101 в мач срещу "Оклахома Сити", за да поведе с 2-1 победи в полуфиналите на Западната конференция в НБА. Тексасци ще бъдат домакини и в мач №4.

Оспорваният сблъсък бе решен в края, въпреки че домакините имаха предимство през повечето време, но без да могат да се откъснат решаващо. Те поведоха с 9 точки в първата четвърт, но бързо бяха настигнати и на почивката Тъндър водеше с 52:51. Гостите дръпнаха с 65:55 скоро след подновяването на играта, но точно това сякаш възроди "Далас", който отговори със серия от 16:0, за да си върне предимството.

В последната част "Маверикс" успяха да се откъснат с 9 при 92:83, но съперникът им остана близо, прилагайки и тактика с умишлено фаулиране на високите играчи на тексасци.