"Лудогорец" узакони 13-ата титла след гладиаторски сблъсък с ЦСКА

Каранга и Текпетей получиха директни червени картони

11.05.2024 | 21:47 Редактор: Толя Стоянова

"Лудогорец" узакони 13-ата си поредна титла след победа с 3:1 над ЦСКА. Отборът на Георги Дерменджиев вкара бързи голове в началните минути и на двете полувремена чрез Квадво Дуа (2) и Антон Недялков (48). Между тях Фернандо Каранга (34) бе изравнил резултата.

Именно Каранга бе в основата на третия гол на "орлите", след като реферът Волен Чинков се възползва от ВАР и видя игра с ръка на бразилеца. Квадво Дуа реализира хладнокръвно. Миг по-късно настана невъобразимо меле, след което Каранга и Текпетей получиха директни червени картони, а Дуа и Юга жълти.

В крайна сметка "Лудогорец" свърши своята работа и три кръга преди края на шампионата е недостижим на върха. "Орлите" имат 79 точки, а ЦСКА е с 66. Третият "Черно море" е с 65, а утре гостува на "Левски".