"Байерн" си го изкара на "Дармщад" в очакване на грешка от "Байерн"

Джамал Мусиала се отличи с два гола и асистенция

16.03.2024 | 18:35 Редактор: Тодор Петров

"Байерн" (Мюнхен) победи с 5:2 като гост "Дармщад" в мач от 26-ия кръг на Бундеслигата. Баварците все пак трябваше да се потрудят и дори да направят обрат, след като Тим Скарке (28) бе дал аванс за домакините.

На преден план за баварците обаче излезе Джамал Мусиала, който се отличи с два гола и асистенция. Халфът изравни в 36-та минута, а в 45-та Хари Кейн отбеляза 31-вия си гол в Бундеслигата този сезон. След почивката Мусиала (64) вкара трети гол, а след това асистира и за попадението на резервата Серж Гнабри (74).

В добавеното време на срещата Матиас Тел също добави името си сред голмайсторите. Минута по-късно Оскар Вилхелмсон върна още един гол за домакините.

С този успех "Байерн" скъси изоставянето си от "Байер" (Леверкузен). Баварците имат актив от 60 точки, със 7 по-малко от "аспирините", които утре гостуват на "Фрайбург".