10 от ЦСКА 1948 излъгаха "Арда" с гол от дузпа и изпревариха "Левски"

Ивайло Чочев вкара в 12-ата минута и донесе така важната победа

14.12.2023 | 19:50 Автор: Елеонора Танева

ЦСКА 1948 излъга "Арда" с минималното 1:0 в отложен двубой от 18-ия кръг в Първа лига. С тази срещу приключиха мачовете от родния елит за тази година.Домакините спечелиха след гол от дузпа. Реализира го Ивайло Чочев н 12-ата минута, който донесе важната победа.

"Червените" играха над половин час в намален състав. В 58-ата минута Стив Фуртадо получи втори жълт картон и ЦСКА 1948 остана с 10 души на терена.

В 28-ата минута на празна врата Педриньо направи пропуска на сезона, уцелвайки дясната странична греда. Лъчезар Котев от "Арда" пък тресна горния дирек с тупалка от дъгата на пеналта в 41-ата минута, пише gol.bg.

Така ЦСКА 1948 събра актив от 35 точки и ще зимува на 5-ото място, изпреварвайки "Левски", който също е с 35 точки. "Арда" остава на 7-ата позиция с 31 пункта.