С гол в 99-ата минута "Лудогорец" спаси точката срещу силен "Ботев" (Пд)

Разградчани стигнаха до 2:2 след изтичане на продължението на срещата

17.09.2023 | 07:19 Редактор: Тодор Петров

"Лудогорец" измъкна точка след инфарктно равенство 2:2 при домакинството си на "Ботев" (Пловдив) в среща от 9-ия кръг на Първа лига. "Канарчетата" осъществиха шеметен обрат до 2:1, но в 9-ата минута на добавеното време разградчани спасиха точката и не позволиха на пловдивчани да запишат първа историческа победа в Разград.

Оливие Вердон откри за домакините от дузпа в 43-ата минута. След почивката "Ботев" осъществи пълен обрат с попадения на Ивелин Попов в 57-ата минута и на Красиан Колев в 83-ата минута. В 9-ата минута на добавеното време от 7 минути Якуб Пьотровски спаси точката за домакините след гол с глава при центриране от корнер.

Попадението на поляка лиши новия треньор на "жълто-черните" Душан Керкез от мечтан дебют. Ремито прати разградчани на 4-ата позиция във временното класиране с 13 точки. "Ботев"е 11-и с 9 пункта в актива си.