Празникът е вгорчен: "Ботев" се завърна на "Колежа" със загуба от "Левски"

"Сините" имаха предимство от 9:4 неточни стрелби

29.04.2023 | 22:17 Редактор: Искра Ангелова

"Ботев (Пловдив) игра смело, но загуби с 0:1 от "Левски" в мач от 28-ия кръг на Първа лига, който се игра  на обновения стадион "Христо Ботев". Това беше първи двубой на "Колежа" след 3425 дни пауза.

Началото се позабави заради шоуто и димките по трибуните, които наелектризираха атмосферата. Очевидно обаче това повлия на футболистите, които не отправиха нито един точен удар за първите 45 минути.

"Сините" имаха предимство от 9:4 неточни стрелби, владееха топката в 51% от времето и създадоха най-доброто положение точно преди почивката. Снарядът на Филип Кръстев извън пеналта профуча на педя над напречната греда.

В средата на второто полувреме съдбата показа, че има странно чувство за хумор. Влезлият като резерва Бароан нацели гредата на празна врата (!) при акция на пловдивчани и секунди след това "Левски" откри резултата чрез Рикардиньо. Това беше първият точен удар за столичани в мача.