Голово шоу на Бензема при разгромна победа на "Реал" срещу "Валядолид"

"Кралете" попиляха съперника си с 6:0

02.04.2023 | 19:50 Редактор: Искра Ангелова
Голово шоу на Бензема при разгромна победа на

"Реал" (Мадрид) също победи убедително в навечерието на "Ел Класико" - 6:0 у дома над "Валядолид". Хеттрик в рамките на 7 минути реализира Карим Бензема (29, 32, 36), след като в 22-та Родриго бе дал аванс на "Кралете".

В 73-та минута Марко Асенсио довърши гостите, които пък удариха две греди в началните минути на всяко от двете полувремена, докато в добавеното време на срещата се разписа и Лукас Васкес.

Така "Реал" (Мадрид) отново скъси дистанцията си от първия "Барселона" на 12 точки и е втори с 59. Карим Бензема пък се доближи до лидера при голмайсторите в Ла Лига Роберт Левандовски. Полякът, който вчера вкара 2 гола за успеха на Барса над Елче с 4:0, увеличи сметката си на 17, докато Бензема е с 14.

В сряда от 22:00 ч. "Реал" гостува на "Барселона" в реванш от полуфиналите на Купата на Краля, след като в първата среща допусна поражение у дома с 0:1.