"Наполи" разби "Айнтрахт" с 3:0 и е на 1/4-финал в Шампионската лига

Головата машина Осимен се отчете с нови две попадения

16.03.2023 | 06:52 Редактор: Тодор Петров

"Наполи" се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига, след като разби "Айнтрахт" (Франкфурт) с 3:0 на стадион "Диего Армандо Марадона" и с общ резултат 5:0 елиминира германците.

В герой за домакините се превърна Виктор Осимен, който заби първите два гола в сблъсъка, точен беше и Пьотр Желински от дузпа. Вратарят на германците Кевин Трап отрази една дузина положения и спаси отбора си от пълен разгром на Ботуша.

"Наполи" се превърна в седмия италиански тим, който стига четвъртфинал в Шампионската лига. "Адзурите" се присъединиха към "Милан", "Интер", "Ювентус", "Лацио", "Рома" и "Аталанта". Единствено Англия и Испания имат повече четвъртфиналисти - по 8.

"Наполи" е и най-резултатният тим в Шампионската лига дотук. Хората на Спалети са вкарали общо 25 гола в 8-те мача.