fallback

"Манчестър Сити" размаза "Челси" с 4:0

Гостите от Лондон нямаха нито една голова възможност за първите 45 минути

08.01.2023 | 20:34 Автор: Елеонора Танева

"Манчестър Сити" се класира за четвъртия кръг в турнира за ФА Къп, след като елиминира намиращия се в сериозна криза "Челси" с 4:0.

Английският първенец изигра доминиращо първо полувреме, в което изкова класическа преднина само за четвърт час игра чрез попаденията на Рияд Марез (23'), световния шампион Хулиен Алварес (30') и Фил Фоудън (38').

Куриозното е, че гостите от Лондон нямаха нито една голова възможност за първите 45 минути, срещу цели девет за "гражданите", от които шест бях в очертанията на вратата.

Десетина минути след рестартирането на играта Челси все пак отправи първи удар, който се оказа и точен. Стрелбата на Мейсън Маунт не беше за подценяване, но вратарят на Сити Стефан Ортега внимаваше.