"Лудогорец" се издъни срещу "Арда", стигна само до 1:1

Така шампионите направиха второ равенство в първенството

18.09.2022 | 22:30 Автор: Ваня Кузманова

"Лудогорец" стигна само до 1:1 срещу "Арда" като домакин в последния мач от кръга. Така шампионите направиха второ равенство в първенството, след като загубиха точки и срещу ЦСКА 1948.

"Орлите" поведоха в самото начало чрез Матиас Тисера, но Георги Терзиев си вкара автогол.

"Лудогорец" откри резултата още в първата минута. Тогава Рик Джонатан открадна топката и подаде на Кирил Десподов, който продължи към Матиас Тисера и аржентинецът вкара в опразнената врата.

Най-спорното положение бе в 85-ата минута. Тогава Иван Коконов вкара в собствената си врата в опит да изпревари резервата на "Лудогорец" Игор Тиаго. Попадението обаче отново не бе зачетено, след като бе гледано от ВАР асистентите, като се прецени, че нападателят е бил в засада и е влияел на играта.