Драма с 5 гола: "Лудогорец" измъкна 3-те точки при гостуването на "Черно море"

Сблъсъкът във Варна бе много равностоен

29.08.2022 | 20:18 Редактор: Тодор Петров

"Черно море" игра смело срещу шампиона, но загуби с 2:3 от "Лудогорец" в зрелищен мач от осмия кръг на Първа лига, състоял се на стадион "Тича" във Варна.

Кирил Десподов изведе разградчани напред още във втората минута от пряк свободен удар, но "моряците" отвърнаха секунди преди сигнала за края на първото полувреме. Точен беше Закария Беншаа.

"Лудогорец" демонстрира характер и в началото на второто полувреме си върна аванса в резултата чрез Тисера, а в средата на второто полувреме Бернард Текпетей доближи гостите на една ръка разстояние от успеха.

Активният Евгений Сердюк все пак върна интригата с гол от дузпа в 76-ата минута, но до края на мача "Черно море" не успя да стигне до точката. Статистиката в края на двубоя показа колко равностоен беше сблъсъкът - 15:15 удара.