"Арда" тресна "Спартак" във Варна

Варненският тим продължава да е без победа

20.08.2022 | 20:57 Редактор: Искра Ангелова

"Арда" победи с 3:1 "Спартак" (Варна) като гост и остави на последното място в класирането на efbet Лигата домакините в мача. Варненският тим продължава да е без победа, а в актива си има една точка и 6 поражения. Кърджалийският тим пък е с 4 успеха и 3 загуби.

През първото полувреме двата отбора не успяха да създадат много голови положения, но си отбелязаха по един гол. Гостите откриха при първата си по-сериозна атака в 22-та минута. Светослав Ковачев опита да намери свой съотборник в наказателното поле на домакините, но топката попадна у Тонислав Йорданов, който с хубав удар вкара гол за "Арда".

В 41-та минута домакините изравниха резултата. Руслан Черненко центрира от фал отляво в наказателното поле на Арда, а Никола Борисов засече топката с глава и вкара за 1:1.

В 89-та минута Лъчезар Котев изведе в отлична позиция Иван Коконов сам срещу вратаря на домакините Иван Дичевски и той с техничен удар вкара трети гол за "Арда".