"Арда" разби "Локо" (Пд) с 5:1 и го отдалечи от Топ 6

Пловдивчани остават седми в класирането

18.03.2022 | 21:13 Автор: Тодор Петров

"Арда" нанесе тежко поражение на "Локомотив" (Пловдив) след успех с 5:1 в първи мач от 24-ия кръг на Първа Лига. Това е най-убедителната победа на тима от Кърджали в елита.

Двубоят започна отлично за гостите от Пловдив, които поведоха още в 3-а минута с гол на Умарбаев, но "Арда" обърна развоя на мача с три гола в рамките на осем минути в средата на първата част.

След почивката домакините продължиха да доминират и Иван Тилев и Светослав Ковачев вкараха още два гола във вратата на Лукас Рейдър. "Локомотив" доигра мача с 10 души след червен картон на Райън Бидунга в 58-а минута.

Пловдивчани остават седми в класирането с две точки по-малко и мач повече от шестия "Левски", който утре приема "Локомотив" (София). "Арда" е девети с 28 точки.