"Челси" с мисъл за 1/4-финалите в ШЛ след 2:0 срещу "Лил"

За лондончани се разписаха Хавертц и Пулишич

23.02.2022 | 07:02 Редактор: Тодор Петров

"Челси" победи с 2:0 "Лил" в 1/8-финал от Шампионската лига и направи голяма крачка към попадане в Топ 8 на турнира. Кай Хавертц и Кристиан Пулишич дадоха комфортна преднина на носителя на трофея преди реванша във Франция на 16 март.

Домакините стартираха агресивно и Хавертц пропусна две добри възможности. Така се стигна до 8-ата минута, когато свръхактивността на германския нападател даде резултат. Зиеш центрира от ъглов удар, Хавертц намери добра позиция и прати топката в мрежата с глава.

След почивката двата отбора заложиха на сигурността в отбрана. Положенията пред двете врати липсваха до 63-ата минута, когато Канте проби през центъра и изведе Пулишич отляво, който с удар по диагонала удвои резултата.