ЦСКА 1948 прегази "Ботев" във Враца с 4:0

В следващия кръг "червените" посрещат "Левски"

19.02.2022 | 19:49 Редактор: Теодора Патронова

ЦСКА 1948 стартира ударно пролетния дял от шампионата. Отборът на Николай Киров отнесе "Ботев" (Враца) с 4:0 при гостуването си на стадион "Христо Ботев". По два гола за "червените" отбелязаха Георги Русев и Александър Колев, като за последния това бяха дебютни попадения с червения екип.

На вратата на ЦСКА 1948 застана националът Иван Караджов, който също записа своя официален дебют. В следващия кръг "червените" посрещат "Левски".

В 22-ата минута ЦСКА 1948 откри резултата, след като Васил Шопов подаде към Георги Русев в наказателното поле и 23-годишният играч прати топката във вратата на Красимир Костов. Четири след това грешка на Костов позволи на Алекс Колев да удвои аванса на "червените".

В 38-ата минута Георги Русев отбеляза втория си гол в срещата, след като бе намерен чудесно от Алекс Колев.

Втората част започна с опасна ситуация за "Ботев" (Враца) - в 46-ата минута Юлиан Ненов подаде с пета на Мартин Николов, но неговият изстрел срещна страничния стълб. В 59-ата минута грешка в защитата на "Ботев" (Враца) бе наказана от Алекс Колев за крайното 0:4.

Столичани са 10-и във временното класиране с 22 точки, а "Ботев" (Враца) е точно под тях с 19.