Камерун стана първият полуфиналист на КАН

Домакините изковаха успеха над Гамбия след почивката с два бързи гола на Карл Токо Екамби

29.01.2022 | 19:55 Редактор: Здравко Черкезов

Камерун се класира за полуфиналите на турнира за Купата на африканските нации, след като надигра Гамбия с 2:0 в първи четвъртфинал от надпреварата.

В град Дуала, домакините изковаха успеха след почивката с два бързи гола на Карл Токо Екамби. Нападателят се разписа в рамките на седем минути между 50-ата и 57-ата. Това прекърши амбициите на Гамбия, които удържаха съперника през първата част, но нямаха сили за нещо повече.

Камерун е първият полуфиналист в 33-тото издание на турнира и чака победителя от сблъсъка между Египет и Мароко в спор за място във финала на 6 февруари. По-късно тази вечер един срещу друг се изправят Буркина Фасо и Тунис.

Снимка и текст: БГНЕС