Карлос Алкарас стартира с победа 4-тото издание на "Следващото поколение"

Фаворитът в турнира спечели срещу датчанина Холгер Руне с 3-0 сета

09.11.2021 | 22:06 Автор: Здравко Черкезов

Испанецът Карлос Алкарас стартира с победа четвъртото издание на финалите на "Следващото поколение". Фаворитът в турнира спечели срещу датчанина Холгер Руне с 3-0 сета.

Надпреварата  се провежда в Милано и се играе по специални правила. Сетът се печели от тенисиста, който пръв стигне до четири гейма, а при равенство 3-3 се играе нормален тайбрек.

Именно последният дълъг гейм трябваше да реши първата част, в която Алкарас пропусна две възможности за пробив в края. Четвъртфиналистът от Ю Ес Оупън все пак поведе в резултата след 8-6 в тайбрек.

В останалите два сета предимството на Алкарас бе подчертано. Един пробив във втория му донесе успеха с 4-2, докато в третия съпротивителните сили на Руне съвсем привършиха и той не успя да спечели дори и гейм.

В другата среща от групата японецът Брандън Накашима победи Хуан Мануел Черундоло от Аржентина с 3-1 сета. В другата група са Себастиан Корда, Лоренцо Музети, Себастиан Баес и Юго Гастон.