"Барса" с ценна победа в Киев, "Байерн" попиля "Бенфика" с 5:2

Левандовски заби хеттрик в Мюнхен

03.11.2021 | 07:19 Редактор: Тодор Петров

"Барселона" излъга с 1:0 "Динамо" в Киев и записа изключително важна победа в среща от група "Е" на Шампионската лига. Единственото попадение в мача заби Ансу Фати в 70-ата минута.

Този успех е първи за Сержи Бархуан, който замени Роналд Куман начело на клуба. Преди дни Сержи се издъни при шампионатното равенство с "Алавес" 1:1 на "Камп Ноу", но сега зарадва феновете на "каталунците".

С този успех "Барса" се изкачи до второто място в групата с 6 точки, лидер е "Байерн" (Мюнхен) с 12 пункта, трети е "Бенфика" с 4 точки, а "Динамо" е на дъното само с едно равенство от четири срещи.

В друг мач от групата "Байерн" разби "Бенфика" с 5:2. Роберт Левандовски и Серж Гнабри дадоха аванс на баварците, но малко след това Морато намали, за да се стигне и до пропуск от бялата точка на Левандовски точно преди паузата.

Лерой Сане и Левандовски ликвидираха интригата след час игра, когато "Байерн" вече водеше с три гола. Дарвин Нунес върна един гол, но в 84-ата минута Левандовски оформи хеттрика си.