"Славия" изпрати Шаламанов подобаващо: Би "Ботев" (Враца) в тежък мач

"Белите" се наложиха с 1:0 в София

30.10.2021 | 16:16 Редактор: Здравко Черкезов

"Славия" постигна минимален успех над "Ботев" (Враца) с 1:0 у дома в откриващата среща от 13-ия кръг на Първа лига.

Двубоят на стадион "Славия" в столичния квартал "Овча Купел" стартира с минута мълчание в памет на легендата на "белите" и националния отбор на България Александър Шаламанов, който днес бе погребан в гробищния парк "Бояна".

Гостите от Враца останаха в намален състав след около половин час игра, след като Чавдар Ивайлов бе изгонен с директен червен картон и пое преждевременно към съблекалните. В края на полувремето възпитаниците на Златомир Загорчич се възползваха от численото си преимущество, откривайки резултата след асистенция на Емил Стоев. След почивката столичани удържаха крехкия си аванс и така се поздравиха с трите точки.

Тимът се изкачи временно на третата позиция в класирането с равен брой точки с втория ЦСКА, който обаче има по-добра голова разлика и четири двубоя в резерв, както и на четири от лидера "Лудогорец", с три мача повече от шампионите. "Ботев" (Враца) е 12-и с 11 пункта, на три пред последния "Пирин" (Благоевград).

В следващия кръг "Славия" приема "Левски" в най-старото столично дерби, докато "Ботев" (Враца) гостува на "Арда".

Снимка: Lap.bg