С дебютен гол Депай измъкна "Барса" от загуба срещу "Атлетик Билбао"

Каталунците допуснаха първата си грешна стъпка в Ла Лига с 1:1

22.08.2021 | 08:00 Редактор:
С дебютен гол Депай измъкна

Мемфис Депай вкара дебютния си гол за "Барселона", но това не бе достатъчно за нещо повече от равенство в гостуването на "Атлетик Билбао" - 1:1. Каталунците имаха доста трудности на “Сан Мамес”, като през първото полувреме като по чудо не допуснаха гол. Сансет удари греда за домакините, докато попадение на защитника на Барса Роналд Араухо бе отменено.

В 50-та минута Иниго Мартинес даде аванс за баските, а чак в последния четвърт час Барса успя да реагира.

Първо Френки де Йонг удари греда, а в 75-та минута Мемфис Депай изравни с мощен удар под гредата. В добавеното време на срещата Ерик Гарсия получи директен червен картон, след като фаулира откъсващия се сам срещу вратаря на каталунците Нико Уилямс, пише gol.bg.

Така "Барса" допусна първата си грешна стъпка в Ла Лига, след като на старта победи с 4:2 "Реал Сосиедад". "Атлетик Билбао" пък записа второ поредно равенство след нулевото като гост на "Елче" преди седмица.