"Ливърпул" наниза два убедителни гола на "Бърнли" пред препълнени трибуни

"Анфийлд" беше пълен до краен предел за пръв път от началото на пандемията

21.08.2021 | 17:29 Автор: Елеонора Танева

"Ливърпул" продължава с отличното си начало на сезона във Висшата лига, след като победи с 2:0 у дома "Бърнли" в среща от 2-ия кръг.

Головете за мърсисайдци вкараха Диого Жота през първото полувреме и Садио Мане след почивката. Успехът можеше да е и по-убедителен, ако не бяха пропуските на Мохамед Салах. Негово попадение беше отменено и за засада.

За първи път от началото на коронакризата "Анфийлд" беше пълен до краен предел, което допълнително вдъхнови хората на Юрген Клоп, информира gol.bg.

В следващия кръг "Ливърпул" приема европейския клубен шампион Челси и отново ще разчита на горещата подкрепа на феновете си. Бърнли пък допусна второ поражение и ще гони първи точки при домакинството си на Лийдс Юнайтед.