Финалът за купата на Италия ще се играе пред публика

30.04.2021 | 19:47 Автор: Юлия Христова

Добри новини за футболните фенове в Италия. Финалът за купата на страната между "Ювентус" и "Аталанта" ще се играе пред публика.

Двубоят на 19 май ще може да бъде наблюдаван на живо от малко повече от 4 хиляди души, заради пандемията от Ковид-19.

В Испания "Барселона" допусна грешна стъпка в преследването на титлата. Каталунците пропуснаха златна възможност да излязат на върха в класирането, след като допуснаха домакинска загуба от Гранада с 1:2. Лионел Меси откри резултата в 23 минута в отложения двубой от 33-ия кръг на Ла Лига.

Попадението на аржентинецът обаче не бе достатъчно за тима от Камп Ноу да стигне до трите точки в двубоя с Гранада. В рамките на 16 минути гостите реализираха два пъти, чрез Дарвин Мачис и Хорхе Молина, с което стигнаха и до успеха.

Така каталунците пропуснах възможността да превземат върха в класирането, а за гостите това беше първи успех на Камп Ноу.