"Ман Юнайтед" взе комфортен аванс срещу "Гранада", "Арсенал" се препъна в "Славия" (Прага)

"Червените дяволи" победиха с 2:0 преди реванша на  "Олд Трафорд"

09.04.2021 | 07:02 Редактор: Тодор Петров

"Манчестър Юнайтед" победи "Гранада" с 2:0 като гост в първи мач от 1/4-финалите за Лига Европа. "Червените дяволи" стигнаха трудно до успеха, но той бе напълно заслужен.

Първият гол падна в 31-вата минута, а негов автор стана Маркъс Рашфорд. Нападателят получи ювелирно подаване през целия терен от Виктор Линдельоф и хладнокръвно преодоля стража на домакините.

Вторият гол дойде в самия край на мача, когато гостите получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар. Зад топката застана потърпевшият Бруно Фернандеш и въпреки, че вратарят уцели ъгъла, кълбото все пак влетя в мрежата, пише gol.bg.

Реваншът между двата тима е след седмица на стадион "Олд Трафорд".

"Арсенал" не само, че не успя да вземе предимство срещу "Славия" (Прага) в 1/4-финалите на Лига Европа, но дори се постави в по-лоша позиция, след като стигна само до 1:1 у дома срещу чехшия тим.

След слабо първо полувреме домакините се подобриха и в 86-ата минута стигнаха до скъпоценния гол, който трябваше все пак да ги направи фаворити преди реванша. Дълбоко в добавеното време след корнер чехите се докопаха до скъпоценния гол и са в отлична позиция преди реванша другата седмица.

Вижте повече в репортажа на Симеон Ичев.