"Байерн" се разходи за 2:1 срещу "Лацио" и е на 1/4-финал в ШЛ

Головете за баварците вкараха Роберт Левандовски и Ерик Максим Чупо-Мотинг

18.03.2021 | 07:05 Редактор: Тодор Петров

"Байерн" (Мюнхен) очаквано довърши "Лацио" и се класира на четвъртфиналите на Шампионската лига. Мачът на стадион "Алианц Арена" беше спечелен с 2:1 и с общ резултат 6:2 германският колос продължава защитата на трофея.

Европейският и световен клубен първенец изигра много енергоспестяващо за своите стандарти първо полувреме, но все пак се оттегли на почивка с гол аванс, дело на Роберт Левандовски от дузпа.

Полякът нацели гредата в средата на второто полувреме, но малко след това Ерик Максим Чупо-Мотинг удвои преднината на домакините. В 82-ата минута Марко Пароло вкара почетен гол за римляните.

Това беше 19-и пореден мач без загуба за "Байерн" в Шампионската лига, което е изравнен клубен рекорд. Под ръководството на Ханзи Флик отборът има невероятните 15 победи и едно равенство в 16 срещи в турнира на богатите, пише gol.bg.