fallback

Любопитен избор за "Автомобил на годината в Япония"

Дизайн, аеродинамика и стабилност на пътя са сред основните фактори при избора

12.12.2023 | 17:45 Автор: Деси Николова

Новото поколение на Toyota Prius спечели конкурса "Автомобил на годината в Япония" за 2023-2024 г. Хибридът беше класиран на първо място заради дизайна, отличната аеродинамика, стабилността си на пътя и отличното управление.

Журито на конкурса отбеляза, че със смяната на генерациите коефициентът на съпротивление е станал дори по-нисък от този на предшественика. Похвалено беше и хибридното задвижване на Prius, както и ниския център на тежестта на автомобила.

Тази година до финала на конкурса достигнаха още BMW X1, Nissan Serena, Mitsubishi Delica Mini, Honda ZR-V, Toyota Alphard/Vellfire, Volkswagen ID.4, Maserati Grecale, Abarth 500e и Subaru Crosstrek. Финалистите и победителите бяха избрани измежду 34 кандидата от жури от 60 независими автомобилни журналисти, критици и експерти, информира automedia.investor.bg

Освен Toyota Prius бяха наградени новото поколение кросоувър BMW X1, новият миниван Nissan Serena и Mitsubishi Delica Mini, което попада в категорияга "kei car". BMW X1 (U11) спечели в категорията "Най-добър вносен автомобил", като бяха отбелязани отличното качество на шофиране на кросоувъра и наличието на изцяло електрическа версия - iX1.

Снимка: Pixabay