Откъде идва този снобизъм към операционната система? Мелиса Джоунс, бивш учител в Ливан, щата Индиана, отбелязва, че сред учениците се смята за най-важно да притежават нов, актуален телефон. А съдейки по обилното съдържание в TikTok, което изправя потребителите на двете операционни системи едни срещу други - като Android най-често е обект на шеги - много тийнейджъри свързват Android с по-стари технологии и по-възрастни хора, без значение колко нов всъщност е телефонът.
Видеа в социалните мрежи описват още по-зле изживяването да се появиш в гимназията с телефон с Android и да бъдеш наричан "разорен" и "средновековен" от връстниците си. Мнозина пък споделят усещането да са единствен Android потребител в групов чат със собственици на iPhone, засрамен от разкриващите съобщения, които когато се пращат в платформата iMessage на Apple се появяват в светлозелено, вместо в синьо, както е при размяна на текстове между Apple устройства.
Apple държи 57% от пазара на смартфони в САЩ спрямо 42% за Android, твърди сайтът за анализ на уебтрафика Statcounter. Данните никак не са в полза на Android, когато бъдат ограничени само до тийнейджърите.
Стигмата по отношение на телефоните с Android е преди всичко американски феномен, поне до степента, в която засяга навиците за покупка. Според същия доклад на Statcounter в световен мащаб устройствата с Android са значително мнозинство сред всички смартфони, като държат 71% от продажбите, спрямо 28% за Apple.
Повече по темата четете в Investor.bg
Снимка: Pexels
преди 1 година
преди 1 година
преди 1 година
преди 1 година
преди 1 година