Технологиите се развиват далеч отвъд това, което някой би могъл да си представи. Пример за това е космическият телескоп "Джеймс Уеб". С помощта на такива телескопи се появява вечният въпрос - наближава ли времето да открием извънземен живот?
Астрофизикът Саша Куанц потвърди идеята за намиране на извънземен живот в Космоса с помощта на тези нови технологии. "През 1995 г. моят колега и лауреат на Нобелова награда Дидие Куелоз откри първата планета извън нашата Слънчева система. Днес са известни повече от 5000 екзопланети и ние ги откриваме ежедневно."
От тези хиляди открити екзопланети има десетки, за които Кванц смята, че вероятно може да има живот. Дали това означава, че там живее извънземен живот, е нещо съвсем друго. Хиляди звезди имат поне една планета спътник и тези планети теоретично биха могли да поддържат живот.
Правителството на САЩ се отнася по-сериозно към извънземния живот, особено към видеоклипове, които показват UAP (неидентифициран въздушен феномен). UAP е новата абревиатура, която замени НЛО. Увеличаващите се видеоклипове вече доведоха до създаването на отдел, който да изучава тези летателни апарати и тяхната заплаха за страната.
Космическият телескоп "Джеймс Уеб" отвори вратата на нови открития за Космоса. Той заснема звезди отвъд знанията ни, а все още пропуска голям брой планети и звезди. Новите изследвания и подобрения в технологията наистина ни карат да вярваме, че мистерията с извънземните скоро ще бъде разкрита.Извънземният живот е предмет на спорове за много астрономи, но също така изглежда, че много повече учени вярват в идеята за него. Теория все още се посреща със силен скептицизъм от общността. Куанц също така даде на откриването на извънземен живот срок от 25 години, което все още е предпазливо оптимистично, информира БГНЕС.
Дали обществеността ще изпадне в ужас, ако наистина бъде открит извънземен живот? Предполагаме, че това ще бъде следващият въпрос, който ще бъде зададен, ако най-накрая открием извънземни.Снимка: Pixabay
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК